10 Finger Schreiben lernen - Lektion 23

chließen und anfangen zu tippen

Przed nami kolejna lekcja pisania na klawiaturze ... i kolejna porcja słów do przepisania. Zanim zaczniesz pisać na klawiaturze i zaczniesz pisać, pozwól mi, jako głównemu twórcy AgileFingers, podzielić się moją historią uczenia się pisania na klawiaturze.

Jestem programistą. Ale zanim zostałem programistą, poszedłem do szkoły średniej i nie do końca wiedziałem, kim chcę być. Jednak kiedy dokonałem ostatecznego wyboru, aby studiować informatykę, postanowiłem kupić komputer. Wszystkie oszczędności zostały przeznaczone na sfinansowanie komputera stacjonarnego, monitora oraz, oczywiście, myszy i klawiatury.

Ponieważ w tak późnym wieku stałem się szczęśliwym posiadaczem własnego komputera - zaledwie rok przed rozpoczęciem studiów informatycznych nie byłem w stanie szybko pisać na klawiaturze. Gdybym pisał częściej, nawet niepoprawnie na klawiaturze, prawdopodobnie potrzeba nauki pisania na klawiaturze byłaby znacznie słabsza. Byłem jednak kiepski pod tym względem. Kupiłem więc program do nauki pisania na klawiaturze na CD. Jeśli teraz o tym pomyślę, jego koszt był dość znaczny w porównaniu z tym, co oferował, ale była to prawdopodobnie najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek poczyniłem.

To nie byłaby świetna inwestycja, gdybym nie ćwiczył. Najważniejsze było to, że prawie codziennie, przez rok, poświęcam trochę czasu na naukę szybkiego pisania na klawiaturze. Myślę, że ludzie, którzy mieli więcej wspólnego z komputerami, nie potrzebowaliby tyle czasu na naukę, co ja. Porównywanie się do innych w takich przypadkach jest dość niesprawiedliwe i głupie.

W końcu poszedłem na politechnikę, aby nauczyć się programowania bez wiedzy informatycznej. Wiem, co oznacza wysiłek, ale regularność oznacza, że wysiłek włożony w naukę, zwłaszcza w naukę pisania na klawiaturze, nie musi być tak duży. Wysiłek podzielony na etapy nie przeszkadza nam tak bardzo. Jeśli chcesz nauczyć się pisać szybciej i zmuszasz do siedzenia godzinę przed ekranem komputera i studiowania kolejnych lekcji kursu AgileFingers, pomyśl, że nie musisz robić tego w tak radykalny sposób. Poświęć 10-15 minut każdego dnia na naukę pisania na klawiaturze. Studiowanie lekcji klawiszy numerycznych nie powinno być takim problemem. Na dłuższą metę osiągniesz ten sam efekt i będziesz pisać bez patrzenia na klawiaturę.