Tanári zóna

A tanári zóna használatához be kell jelentkeznie

A tanári zóna lehetővé teszi a tanulók billentyűzettel történő gépelési sebességének és pontosságának nyomon követését. A tanulókat csoportokba (osztályokba) vonhatja össze, és ezeken a csoportokon belül feladatokat rendelhet hozzájuk.

Műveletek a tanári zónán belül

A következő alapvető műveleteket végezheti el a tanári zónában:

+ osztály
Miután létrehoz egy osztályt, át lesz irányítva az osztálynézet oldalára. Az Ön által létrehozott összes osztály listája és hozzáférési kódjaik egy vonalas papírlapon találhatók a képernyő jobb oldalán.
+ tanuló
Diák hozzáadása egy iskolai osztályhoz.
+ feladat
Feladatok hozzárendelése egy adott osztály összes tanulójához.

A tanulók hozzáférése az osztályhoz

Alább egy iskolai osztály minta látható. Két tanuló már hozzá van rendelve ehhez az osztályhoz.

minta osztály
+ diák
tanuló belépőkód
Kiss Ágnes
000001
Tóth Péter
345345
+ feladat
tantermi munka
házi feladat
osztály hozzáférési kódja: C123456

A tanuló csatlakozhat egy osztályhoz a tanulói zónában.

Osztály létrehozásakor különféle módokat határozhat meg az osztályhoz való csatlakozáshoz. Ezek a következők:

  1. Kapcsolódás hozzáférési kóddal: Az osztályon belül minden tanuló rendelkezik hozzáférési kóddal. Ez a legalapvetőbb módja az osztályokhoz való kapcsolódásnak.
    Példa: 000001
  2. Csatlakozás egy osztály hozzáférési kódjának és egy meglévő tanuló pontos nevének (ahogyan korábban létrehozták) megadásával. Ebben az esetben ezt a nevet korábban létre kell hozni.
    Példa: C123456 + ágnes csók
  3. Csatlakozás egy osztály hozzáférési kódjának megadásával, majd az új tanuló nevének, becenevének stb. megadásával. Ily módon a tanuló létrejön a rendszeren belül, és nincs szükség arra, hogy egy tanár egyedül hozza létre a tanulót.
    Példa: C123456 + Molnár Judit

A tanár módosíthatja az osztály elérésének ezen módjait, például kezdetben a tanulók felvehetik magukat az osztályba, de később a tanár letilthatja ezt a lehetőséget.

Feladatok hozzárendelése

Lényeges megérteni, hogy a tanár csak a tanulói zónán belül tudja figyelemmel kísérni a tanulók tevékenységét, azaz a tanár által készített feladatok eredményeit. A tanár nem tekintheti meg más tanulók tevékenységeit az AgileFingersben.

A tanár az egész osztálynak osztja ki a feladatokat, nem az egyes tanulóknak.

Feladat végrehajtásához kattintson a + feladat hivatkozásra az osztály nézetoldalán. Kiválaszthatja azokat a leckéket és szövegeket, amelyeket a tanulók végeznek el az adott feladaton belül. Létrehozhat egyéni szövegeket, amelyek hozzáadódnak a feladathoz – ezek a szövegek csak a tanári zónán belül láthatók.

Egy osztályhoz kétféle feladat rendelhető:

  • Tantermi munka - legfeljebb 90 perces időkorlátos feladat. Alkalmas gyors feladatokhoz, különösen az osztályteremben végzett feladatokhoz. Ha szerkeszt egy meglévő tantermi munka feladatot, a tantermi munka időtartama a mentés után visszaáll.
  • Házi feladat – lejárati dátummal rendelkező feladat. Alkalmas olyan feladatokhoz, amelyek nem igényelnek gyors befejezést.

Ha egy tanuló elvégzi a feladat egy részét, az megtekinthető a tanári zóna feladatnézetében. A tantermi munka esetében van egy speciális gomb, amely kattintás után frissíti a hallgatók pontszámait.

A fenti információk mindent tartalmaznak, amit a tanári zónáról tudni kell. Mindent törölhet, amit létrehozott, például eltávolíthat egy tanulót vagy egy osztályt. A rendszer eltávolítja az összes rekordot, amely az adott osztályhoz vagy tanulóhoz, egy feladathoz vagy bármi máshoz tartozik. Például egy osztály eltávolítása az összes hozzárendelt tanuló és a tanulók eredményeivel együtt járó összes feladat eltávolítását eredményezi, stb.

Most megbeszélhetünk néhány általános témát a gépelés tanításával kapcsolatban.

AgileFingers az iskolában

Az AgileFingers program lehetővé teszi a tanárok számára, hogy szisztematikusan nyomon kövessék a tanulók fejlődését, átfogó képet adva az egyes tanulók eredményeiről. A házi feladat és az osztályon belüli feladatok kiosztásának lehetőségével a pedagógusok különböző osztályszintekhez szabhatják az órákat.

Az AgileFingers felhatalmazza a tanárokat arra, hogy a tanulókat a 10 ujjas gépelés elsajátítása felé tereljék, biztosítva a hatékony kommunikációhoz és a magasabb termelékenységhez szükséges alapvető készségek fejlesztését. A tanár által adott szokásos feladatokon kívül a tanulók használhatják az AgileFingers összes funkcióját, például játékokat is.

Gépíróklub

A tanári és tanulói zóna nem csak az iskolák számára készült. Bárki bejelentkezhet, létrehozhat egy osztályt, és hozzáadhat néhány embert, akik elvégzik az általa kijelölt feladatokat. Ez nem egy tipikus osztály lenne, hanem egy gépíró klub. A tanulók lehetnek a klub létrehozójának gyerekei vagy barátai. Az AgileFingers kiválóan alkalmas otthoni oktatáshoz és gépelőklub létrehozásához a gyerekek számára.

Nem változtattunk a gépíróklub terminológiáján. Ugyanazokat a kifejezéseket használjuk, mint egy tipikus iskolai osztály, de ez csak elnevezési konvenció. A lényeg ugyanaz: van egy személy, aki feladatokat oszt ki egy embercsoportnak (vagy csak egy személynek), aki betekintést nyerhet a gépelési eredményeikbe. Akár gépelési klubnak, akár iskolai osztálynak nevezzük, a cél az, hogy segítsünk egy csoportnak a billentyűzettel való gépelési készségeik fejlesztésében.

A tanuló tanórán kívüli tevékenységként gépíróklubot is létrehozhat. Ez egy további módja annak, hogy jó jegyet szerezzen a számítógépes ismeretek fejlesztésében való részvételért.

Miért tanítani a 10 ujjas gépelést?

Online kommunikációnk és munkánk nagy részében a gyors és pontos gépelési képesség nagymértékben befolyásolhatja az ember napi termelékenységét. A 10 ujjas gépelés készségek minél korábbi elsajátítása kulcsfontosságú a tanulók számára. Minél hamarabb kezdik el a tanulók gyakorolni a gyorsgépelést, annál gyorsabban válnak hozzáértővé. Ez a készség növeli az iskolai és tanulmányi feladatok hatékonyságát, és előkészíti az utat a jövőbeni szakmai sikerek felé.

Azáltal, hogy a gyermekek képződő korában elindítják a tanulási folyamatot, a tanulók nagyobb eséllyel tudják elsajátítani a billentyűzetkiosztást, javítják gépelési sebességüket és csökkentik a helyesírási hibákat. A gépelési órák korai szakaszában való részvétel segíthet a tanulóknak a megfelelő gépelési szokások kialakításában is, például a kéz és az ujjak helyes pozicionálásában, amelyeket később nehezebb lehet beállítani.

Sőt, a gyors gépelés korai expozíciója több időt hagy a tanulóknak, hogy alkalmazkodjanak a 10 ujjas gépelés módszerhez, így végül a gépelés egy második természetessé válik számukra. Mivel a világ a digitális kommunikáció felé mozdul el, a gyors és pontos gépelés képessége nem csupán készség, hanem szükséglet is. A tudományos esszék, e-mailek vagy munkahelyi jelentések esetében a gyors gépelésben való jártasság megváltoztathatja a játékot. Ezért ha a gépelési órákat már kiskoruktól beépítik a szokásos tantervükbe, az segíti a tanulókat, hogy előrébb jussanak a digitális világban.

Továbbá a 10 ujjas gépelés a hatékonyságon túl további előnyöket is kínál. E készség elsajátítása minimálisra csökkentheti a billentyűzettel kapcsolatos gyakori sérülések, például a kéztőalagút szindróma kockázatát. Ezenkívül jelentősen csökkenti a félregépelésből eredő hibákat, így biztosítva a munka pontosságát és minőségét.

Az AgileFingersnek köszönhetően az informatika tanárok hatalmas lehetőséget biztosítanak a tanulóknak a 10 ujjas gépelés gyakorlására. Akár a dedikált gépelési órákon, akár egy gépíróklub megalakításán keresztül, ennek a készségnek a korai fejlesztése képessé teheti a tanulókat arra, hogy kimagasló eredményeket érjenek el digitális erőfeszítéseikben, és magabiztosan navigáljanak a technológia folyamatosan fejlődő táján.

Összefoglalás

A 10 ujjas gépelés olyan fontos készség, amely segítheti a tanulókat az iskolai sikerekben és a későbbi karrierjükben. A tanárok a megfelelő technikák megtanításával és a gyakorláshoz szükséges erőforrásokkal biztosíthatják diákjaik felkészülését a jövőre. Az AgileFingers tanári zónája lehetővé teszi több gépelési osztály vagy gépelési klub létrehozását, amelyek összesítik a tanulókat. A koordinátor (amelyet általában tanárnak hívnak) feladatokat oszthat ki, és ellenőrizheti a tanuló előrehaladását.

A 10 ujjas gépelés iskolai tanításával a tanárok felkészíthetik a tanulókat a jövőre, és értékes életkészségeket adhatnak nekik, amelyek egy életen át megmaradnak. Ez minden diák oktatásának fontos része, és nem szabad félvállról venni.

Minden diáknak képesnek kell lennie a 10 ujjas gépelés elsajátítására és gyakorlására, a tanárok pedig segíthetnek ebben. A megfelelő útmutatás, források és technikák birtokában a tanulók sikerrel járnak a gépelés során.